Производители на транспортери
за индустриски транспортни системи

GCSROLLER се поддржани од лидерски тим кој има децениско искуство во работењето на компанија за производство на транспортери, специјалистички тим во транспортерската индустрија и општата индустрија и тим од клучни вработени кои се од суштинско значење за монтажната постројка.Ова ни помага подобро да ги разбереме потребите на нашите клиенти за продуктивно решение.Ако ви треба сложено решение за индустриска автоматизација, можеме да го направиме тоа.Но, понекогаш подобри се поедноставните решенија, како што се гравитационите транспортери или транспортерите со моќни ролери.Во секој случај, можете да верувате во способноста на нашиот тим да обезбеди оптимално решение за индустриски транспортери и решенија за автоматизација.

Прилагодено GCS транспортер

Транспортерите со ролери се разновидна опција која овозможува брзо и ефикасно поместување на предмети од различни големини.Ние не сме компанија базирана на каталог, па затоа можеме да ги приспособиме ширината, должината и функционалноста на вашиот систем за транспортери со ролери за да одговараат на вашите цели на распоред и производство.

Транспортни ролери

(GCS) Транспортерите нудат широк спектар на ролери кои одговараат на вашата конкретна апликација.Без разлика дали ви требаат запчаници, жлебови, гравитациони или заострени ролери, можеме да изградиме сопствен систем за вашите потреби.Можеме да создадеме и специјални ролери за излез со голема брзина, тешки товари, екстремни температури, корозивни средини и други специјализирани апликации.

OEM

Значителен дел од нашиот бизнис е обезбедување на ОЕМ поддршка за дизајн и склопување, особено со ракување со материјали.GCS често е договорен од OEM за нашата експертиза во транспортери, опрема за помош на пакувања, лифтови, серво системи, пневматика и контрола, како и управување со проекти.

ГЛОБАЛ-ТОНВЕРИ-ПОРАБОТКИ-КОМПАНИЈА2 видео_игра

ЗА НАС

GLOBAL CONVEYOR SUPPLIES COMPANY LIMITED (GCS), порано позната како RKM, специјализирана за производство на ролери за транспортери и сродни додатоци.Компанијата GCS зафаќа површина од 20.000 квадратни метри, вклучувајќи производствена површина од 10.000 квадратни метри и е лидер на пазарот во производството на преносни ленти и додатоци.GCS прифаќа напредна технологија во производните операции и има добиено сертификат за систем за управување со квалитет ISO9001:2008.

45+

година

20.000 ㎡

Земјиште

120 лица

Персонал

ПРОИЗВОД

Сериски ролери без напојување

Сериски ролки за погон на појас

Сериски ролки за погон на синџири

Вртење серија ролки

Нашата услуга

 • 1. Примерокот може да се испрати за 3-5 дена.
 • 2. ОЕМ на прилагодени производи / лого / бренд / пакување е прифатен.
 • 3. Прифатени мали количини и брза испорака.
 • 4. Диверзификација на производи по ваш избор.
 • 5. Експресна услуга за некои итни нарачки за испорака за да се исполнат барањата на клиентите.
 • Индустрии на кои им служиме

  Од транспортери, сопствени машини и управување со проекти, GCS има искуство во индустријата за беспрекорно да работи на вашиот процес. Ќе ги видите нашите системи кои се користат во низа индустрии како што следува.

  • Нашата широка палета на дизајни на опрема за ракување со материјали се користи во индустријата за пакување и печатење многу години.

   Пакување и печатење

   Нашата широка палета на дизајни на опрема за ракување со материјали се користи во индустријата за пакување и печатење многу години.
   Гледај Повеќе
  • Со долгогодишно искуство во овие индустрии, имаме широко разбирање за стандардите за безбедност на храна, хигиена и чистота.Процесна опрема, транспортери, сортирачи, системи за чистење, CIP, пристапни платформи, фабрички цевки и дизајн на резервоари се неколку од многуте услуги што ги нудиме во оваа област.Во комбинација со нашата експертиза за ракување со материјали, процесирање и цевководи и дизајн на опрема за постројки, ние сме во состојба да испорачаме силни резултати од проектот.

   Храна и пијалоци

   Со долгогодишно искуство во овие индустрии, имаме широко разбирање за стандардите за безбедност на храна, хигиена и чистота.Процесна опрема, транспортери, сортирачи, системи за чистење, CIP, пристапни платформи, фабрички цевки и дизајн на резервоари се неколку од многуте услуги што ги нудиме во оваа област.Во комбинација со нашата експертиза за ракување со материјали, процесирање и цевководи и дизајн на опрема за постројки, ние сме во состојба да испорачаме силни резултати од проектот.
   Гледај Повеќе
  • Ние не сме компанија базирана на каталог, па затоа можеме да ги приспособиме ширината, должината и функционалноста на вашиот систем за транспортери со ролери за да одговараат на вашите цели на распоред и производство.

   Фармацевтски производи

   Ние не сме компанија базирана на каталог, па затоа можеме да ги приспособиме ширината, должината и функционалноста на вашиот систем за транспортери со ролери за да одговараат на вашите цели на распоред и производство.
   Гледај Повеќе

  неодамнешни вести

  Некои новинарски прашања

  Вообичаени проблеми со дефект на транспортерот со валјак, ...

  Вообичаени проблеми со дефект на транспортерот со валјак, ...

  Како брзо да ги дознаете вообичаените проблеми, причините и решенијата на валјакот транспортер Транспортерот со валјак, со релативно поголем контакт во работниот век, е широко користен автоматизиран како...

  Види повеќе
  Што е транспортер со ролери?

  Што е транспортер со ролери?

  Транспортник со валјак Транспортник со валјак е серија на валјаци поддржани во рамка каде што предметите може да се поместуваат рачно, со гравитација или со моќност.Транспортерите со валјак се достапни во различни ...

  Види повеќе
  Меѓународниот ден на жената, женскиот персонал на ГЦС...

  Меѓународниот ден на жената, женскиот персонал на ГЦС...

  Женскиот персонал на GCS на Меѓународниот ден на жената имаше заедничка забава

  Види повеќе
  Транспортерот GCS ја прославува кинеската нова година ...

  Транспортерот GCS ја прославува кинеската нова година ...

  GCSconveyor го прославува празникот на кинеската нова година 2024 Почитувани клиенти/добавувачи партнери Ви благодариме за поддршката, љубовта, довербата и помошта за GCS China во 2023 година. Додека заедно влегуваме во 2024 година...

  Види повеќе

  Произведено во Кина решение за продуктивност

  Онлајн продавницата GCS нуди различни опции за клиентите на кои им треба брзо решение за продуктивност.Можете да ги купите овие производи и делови директно од онлајн продавницата за е-трговија GCSROLLER.Производите со опција Брза испорака обично се пакуваат и се испорачуваат истиот ден кога се нарачуваат.Многу производители на транспортери имаат дистрибутери, надворешни претставници за продажба и други компании.Кога купувате, крајниот купувач можеби нема да може да го добие својот производ по прва рака фабричка цена од производителите.Овде во GCS, ќе го добиете нашиот транспортен производ по најдобра цена од прва рака кога купувате.Ние, исто така, ја поддржуваме вашата нарачка на големо и OEM.